Tel:0212 592 88 88

Vaillant Kombi İçinden Su Damlıyor

Vaillant Kombi İçinden Su Damlıyor

Kombi kullanıcıları olarak başlıca arızaya sebebiyet veren konulardan birisi de Vaillant kombide su akıntısıdır. Bu sorun ister istemez tüketici olarak bizleri bir hayli etkiliyor. Vaillant Kombi İçinden Su Damlıyor demek kombinin su eksiltmesi demektir. Durum böyle de olunca tüketici olarak panik yaşayabiliyor hatta kombinin patlayacağını bile düşünüyoruz. Sizlere teknik açıdan bilgi verebilmek amacıyla Fatih Vaillant Kombi Servisi olarak bu sayfayı oluşturmuş bulunuyoruz.

Vaillant kombinin su damlatma videosunu izleyerek de bilgi olabilirsiniz.

 

Kombinin bu durumu bizleri oldukça rahatsız edebilmektedir. Tüketici olarak akan su oldukça canımızı sıkmaya yetiyor. Öncelikle kombinin içinden mi yoksa kombinin altında bulunan plastik vanalardan mı geliyor diye bakmamız gerekir. Eğer su akıntısı kombide ise servisi aramalısınız altta bulunan vanalardan su akıntısı geliyorsa o zamanda tesisatçı ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü bu durumda kombinizle alakalı değil tesisatınızla ilgili bir sorun vardır. Dilerseniz Vaillant Kombi İçinden Su Damlıyor sorununun nedeni ile ilgili sizlere bilgi aktaralım: İlk olarak kombi kullanıcısı olarak kombinin dolum vanasını kontrol etmemiz gerekir. Eğer dolum vanası açık kalmışsa bu durumda kombinin basıncı yükselir ve yükselen basınç da kombi içerisindeki fazla suyu atma gereği duyar. Bu nedenle basınç ayarına dikkat etmeniz gerekir. Yükselen basınç ayarı 2.5 ya da 3’ün üstüne çıkarsa dolayısıyla kombi su akıtır. Fakat şöyle bir durumda söz konusu olabilir dolum vanasını açmaya kalktığınız zaman elinizde kalabilir yani kırılabilir. Buda kombinizin su akıtmasına neden olur. Bu yüzden dolum vanasını açıp kombiye su basarken çok hassas bir parça olduğundan dolayı dikkat etmemiz gerekir. Kısacası kombi dolum vanasıyla alakalı her durumda su akıtmaya neden olur. Genleşme tankının da kombideki önemi büyüktür. Tankın olması gereken basınç değeri 0.75’dir. Eğer tankın havasının eksik olduğu ya da tamamen bittiği zamanlarda hava bölümüne su dolduğu için bu durum kombi basıncını yükseltir ve kombinin su boşaltmasına neden olur. Kombi birden fazla parçayla çalıştığı için sadece tek bir parça için arıza var demek doğru olmaz. Kombinin önemli parçalarından oluşan ana eşanjör, plaka eşanjör ve genleşme tankı delinmiş ise bu durumda su akıntısına sebebiyet vermektedir. Kombi parçalarının, kırılma, delinme ve çatlaması durumu da su damlatmasına neden olur.

kombi-suyu-disari-atiyor

kombi icinden su siziyor

Sizlere kısacası şunu diyebiliriz ki; sıcak su aksağında sorun bulunuyorsa, hava alma prujörünün ağzı tozlarla ve pisliklerle dolduğu zamanda Vaillant Kombi İçinden Su Damlıyor sorunu yaşarsınız. Buna ek olarak emniyet ventilinde sorun olduğu zaman, pompada sorun olduğu zaman, blok çatlak olduğu zaman da yine kombi su akıtabilmektedir. Yani yine bu durumda Vaillant Kombi İçinden Su Damlıyor sorununu yaşayabilirsiniz. Sizlere önerimiz servisi arayınız ve servis gelene kadar cihaza müdahale etmemenizi öneririz. Servis geldiği zaman sizlere arızalı olan parçalar hakkında bilmek istediğiniz ne varsa bilgisini yeterince verecektir. Fatih Vaillant Servisi‘ni bunun için arayabilirsiniz.