Tel:0212 592 88 88

Vaillant Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

Vaillant Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

Vaillant Kombi Sürekli Su Eksiltiyor ; Kombi su ile çalışan bir cihaz olarak uzun süre kullanım sonucunda içinde bulunan suyu azaltabilmektedir. Vaillant kombi suyu azaltıyor ise bu durum çoğu zaman su eksiltme durumuna göre normal kabul edilse de çoğu zaman sorun olarak görülebilir. Böyle bir durumda da cihazda sorun olup olmadığını anlayabilmek adına basınç ne kadar sürede bir düşüyor diye kontrol etmek gerekir. Sizlere hemen Fatih Vaillant Servisi olarak bu konudaki bilgileri sunalım.

Dilerseniz açıklamalı Vaillant kombi barı azalıyor videosunu da izleyebilirsiniz.

 

Vaillant kombi basıncı sıklıkla azalıyor ise yani Vaillant Kombi Sürekli Su Eksiltiyor ise bu gibi durumlarda kombiye su vermemek direk olarak servisle görüşüp yardım istemek gerekir. Çünkü bu durum kombide sorun olduğunu gösterir. Kombi basıncında olan ayda veya daha uzun zamanda bir olan düşme durumu ise kombi için normaldir. Yani bu durumda kombiye su basmak yeterli olacaktır. Kombi alt kısmında bulunan dolum vanası kombiye su basma işlevini sağladığı için kombiye su doldurarak kullanmanız gerekmektedir. Kombi basıncı neden azalır diye soran tüketicilerimize de bilgiler sunarak bu konuda onları bilinçlendirelim. Kombi basıncının sıklıkla azalmasına sebep aslında en önemli sebep kombiye uzun süre bakımın yapılmama durumudur. Bu durumda kombinin denge tankındaki hava azalmakta hava basımı yapılmadığı sürece de içindeki suyu tüketebilmektedir. Denge tankının havasına bu nedenle bakılmalı hava eksik ya da sıfırlanmış ise hava dolumu yapılmalıdır. Kombi basıncının azalmasına neden olan etmenlerden biri de yine denge tankı ile alakalı olmaktadır. Denge tankının contası delindi ise kombi yine içindeki suyu tüketebilmektedir. Bazen Vaillant kombide su kaçağı olduğu zaman da basınç düşebilmektedir. Bunun yanı sıra çoğu zaman da basıncın sıklıkla azalmasındaki sebep tesisatta var olan kaçaktır.

basinc-kendiliginden-azaliyor

kombi kendiliginden basinci azaltiyor

Tesisat kaçakları uzman tesisatçı tarafından tespit edilip müdahale gerçekleşmelidir. Çünkü bu gibi işlemleri ancak uzman bir tesisatçı yapabilir. Kaçaklar da genellikle sıva altında olabileceği için çağıracağınız tesisatçı muhakkak sertifikalı ve konusunda uzman olmalıdır. Vaillant Kombi Sürekli Su Eksiltiyor sorununun olmasının sebeplerinden biri petek ya da peteklerin delinmesi de olabilir. Bu durum için de yine tesisatçı yardımı almalısınız. Vaillant kombi sorunları için de Fatih Vaillant Servis numarasını aramalısınız.