Tel:0212 592 88 88

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı nasıl olmalı ?

Kombi montaj sırasında yapılan hatalardan biri elektrik bağlantısı olmaktadır. Kombi montaj işlemini uzman teknik kişiler tarafından yapıldıktan sonra sıra Vaillant kombi sigorta bağlantısına gelir. Bağlantı işlemi tüketicinin istediği yere yapıldığında yapılan bu bağlantı işlemi doğru bulunmamaktadır ve gaz dağıtım firması tarafından onaylanmamaktadır. Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı ciddi bir işlemdir ve çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Sizlere bu konudaki bilgileri Fatih Vaillant Kombi Servisi olarak sunalım.

kombi sigorta yeri, kombi baglantisinda prizin yeri

kombide priz nerede olmali

Doğru bir Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı nasıl yapılır konusunda bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Kombi elektrik bağlantısı nereye ve nasıl yapılmalıdır. Sizler için hazırladığımız videomuz da bunu görebilirsiniz. Doğru bir kombi elektrik bağlantısı şu şekilde yapılmalıdır: ilk önce kombinin her iki yanında boşluk olmalıdır. Kombinin sigorta veya priz yeri cihazın yan tarafına gelecek şekilde monte edilir ve bağlantısı yapılır. Yakınlık mesafesi en az 3 cm olması gerekmektedir. Kombiniz şayet dolap içinde ise veya her iki tarafı da kapalı ise bu durumda Kombinin sigorta yeri cihazın altına yapılmaktadır. Unutmamanız gereken önemli bir bilgiyi sizinle paylaşmaktayız. Kombinin sigorta veya elektrik bağlantı işlemi cihazın altına ancak 90 derecelik açının olması şartı ile yapılmaktadır. Siz bu işlemi tam olarak kombinin altına gelecek şekilde yaptırırsanız gaz dağıtım firması bu işlemi onaylamaz. Nedeni ise: kombi su ile çalışma sergilemektedir bazı durumlarda kombi emniyet ventilinden su akıtabilir ve söz konusu elektrik bağlantısı olduğu için tüketici elektriğe kapılabilir.

Sağlık açısından tehlike arz edebilir. Kombi altından su tahliye etme riski olan bir cihaz olması nedeniyle kombinin alt tarafında kesinlikle elektrik bağlantısı olmamalıdır. Sunduğumuz bu bilgileri dikkate alarak kombinizin elektrik bağlantı işlemini yaptırırsanız sorun yaşamazsınız ve gaz dağıtım firması yapılan bu işlemi onaylayarak cihazı kullanıma açar. Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı bu nedenle önemli bir uygulamadır ve her zaman için işin uzmanı müdahale etmelidir. İşlemi yapacak olan kişilerin uzman olmaması sağlığınızın tehlikeye atıldığı anlamına gelir. Bu nedenle de diyebiliriz ki bırakın işi uzmanı yapsın. Bu konuda sorularınız olursa da eğer Fatih Vaillant Servisi‘nden yardımlar alabilirsiniz.