Tel:0212 592 88 88

Vaillant Peteklerin Az Isınması

Vaillant Peteklerin Az Isınması

Özellikle kış aylarında hiçbir kullanıcının yaşamak istemediği kombi arızalarından biriside peteklerin az ısınmasıdır. Vaillant peteklerin az ısınma arızası sıklıkla karşılaşmış olduğumuz bir problemdir. Fatih Vaillant Servis olarak Vaillant Peteklerin Az Isınması arızasının nedenlerini ve sorunun giderilmesi için izlenecek yollar hakkında siz kullanıcılara bilgiler sunduk.

Vaillant kaloriferlerin az ısınma videosunu izleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vaillant petekler neden az ısınır? Kombi kullanıcısı olarak dairenizde Vaillant Peteklerin Az Isınması sorunu var ise bu durumda kullanıcı olarak petek ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Petek ayarı düşük ise yükseltilmelidir. Kalorifer ayarı en yüksekte olmasına rağmen ısınma az oluyor ise bu durumda kombi içinde bulunan ana eşanjör kireçlenmiş olabilir. Ayrıca petek temizleme işlemi hiç yapılmamış ise bu durumda da peteklerde tozlar birikerek katmanlaşmış ve sıcak su geçişini engellemiş olabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için bizler 3 yılda bir tesisat yıkama uygulaması önermekteyiz. Bu şekilde düzenli periyotlar ile yapılan petek temizleme işlemleri sayesinde tıkanmalar ortadan kalkar ve kullanıcı olarak peteklerden iyi randıman almış olursunuz. Peteklerin az ısınmasına kombi içinde bulunan devir daim pompa devir düşürüyor ise bu arızadan dolayı da petekler yeterince ısınmaz. Kombi altında bulunan filtre tıkanmış ve kombinin kalorifer sensörü bozulmuş olabilir.  Dairenizde uzakta olan peteklerde ısınma olmuyor ise bu tesisat ile ilgili bir sorundur ya da reglaj ayarı gerekir.

peteklerim-az-isitiyor

kaloriferlerin az isitmasi

Kombi kullanıcısı olarak dairenizde ki Vaillant Peteklerin Az Isınması sorunu yaşıyor iseniz Fatih Vaillant Servisi‘ni arayarak teknik destek alabilirsiniz. Siz kullanıcıların her daim yaşamış olduğu kombi arızalarının giderilmesi ve kalıcı çözümler sağlamak adına günün her saati uzman teknik kadromuz ile hızlı ve garantili çözümler sunmaktayız. Her türlü kombi arıza, bakım ve onarım işlemleri servisimiz tarafından itina ile yapılmaktadır.